top of page

Mert KURAL

   Yelkenciliğe 10 yaşında Marmara Yelken Kulübünde başlamıştır. Kulübünü ve ülkemizi hem yurtiçi hem de yurtdışı yarışlarda başarı ile temsil etmiştir. Yelkene erken başlamasından dolayı Türkiye de mevcut olan birçok sınıfta yarışmıştır. Asıl başarılarını pirat, dragon ve yat yarışlarında elde etmiştir. Türkiye ‘nin önde gelen ekiplerinde (Eshquia, Lady X, Orient Express, Taksi vb) yarışmıştır.

 

     2005 yılında Açıkdeniz Yatçılık bünyesinde Dufour teknelerinin satış ve satış sonrası operasyonlarını üstlenmiştir. 2007 yılında, İtalya ‘nın Sirmione bölgesinde (Garda Gölü), Esse 7.0 teknelerinin üretimine katılmış ve 3 ay boyunca burada kompozit malzeme, infüzyon tekniği, polyester, epoksi ve vinilester reçine üzerine eğitim almış, uygulama yapmıştır. Sonrasında, Evreka Marine bünyesinde Çorlu da kurulan Sensei Yacht larının üretim hattının kurulması, infüzyon tekniğinin personele aktarılması görevini üstlenmiş ve bu firmada 2010 yılına kadar üretim sorumlusu olarak çalışmıştır.

 

     2010 yılında, Türkiye nin en büyük ve ilk seri yelkenli ve motor yat üreticisi olan Sirena Marine ye geçmiş ve burada 2013 yılı sonuna kadar Azimut ve Azuree teknelerinin satış sonrası yöneticiliği görevini üstlenmiştir. 2013 yılı sonunda Mobile Marine yi kurmak için Sirena Marine den ayrılmıştır.

bottom of page